BAŞKANIMIZ SAYIN ABDULKADİR AYDIN BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ - T.C. Horasan Belediye Başkanlığı Resmi Web Sitesi

BAŞKANIMIZ SAYIN ABDULKADİR AYDIN BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şubesi ve Horasan Belediyesi Belediye işçilerin sosyal haklarının yanı sıra maaşlarına iyileştirme yapılması amacıyla bir araya geldi. Yapılan görüşmeler sonucu Hizmet İş Sendikasına bağlı 37 belediye işçisine yüzde 25 maaş zammı kararlaştırıldı.

 Erzurum’a bağlı Horasan Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Horasan Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen sözleşme törenine, Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Sekreteri Fikret Göğdemir ve işçi kadrosunda yer alan belediye personeli katıldı. Yapılan toplu iş sözleşmesi ile birlikte işçi kadrosunda yer alan 37 personele sosyal haklarında iyileştirme ve 2016 yılına kadar maaş ücretlerine yüzde 25 zam yapılması kararlaştırıldı.

Törende konu ile ilgili açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Hizmet İş Sendikası ile Horasan Belediyesi arasında yapılan görüşmelerin olumlu neticelenmesi sonucunda Hizmet İş Sendikası’na bağlı 37 belediye işçisine 2016 yılına kadar geçerli yüzde 25 oranında maaş zammına karar verildiğini söyledi. Belediye işçilerinin toplumsal hizmet verdiğine dikkat çeken Aksakal, Horasan Belediyesi’nin yüzde 25 oranında verdiği zammın ülke ortalamasına göre iyi bir rakam olarak değerlendirdi. Aksakal, "Horasan Belediyesi ile yapmış olduğumuz görüşmeler hem işçilerimiz hem bizim için olumlu neticelendi. Sonuç olarak sendikamıza bağlı 37 işçimize yüzde 25 zam kararlaştırdık. Bu konuda emeği geçen başta Horasan Belediye Başkanımıza, ekibime ve işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah diğer belediyelerde bulunan işçilerimize de yaptığımız görüşmeler sonucu güzel sonuçlar elde edeceğiz" şeklinde konuştu.

"TAŞERON İŞÇİLERİMİZİ SENDİKALI YAPACAĞIZ"

Taşeron işçilerin haklarını sendika olarak gözettiklerini ifade eden Aksakal, bu konuda çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. İlk etapta il ve ilçelerde bulunan taşeron işçileri Hizmet İş Sendikası’na bağladıklarını aktaran Aksakal, bu konuda yapılacak girişimlerin Horasan Belediyesi’nde de hayata geçirileceğini ve bu yönde Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın’dan destek beklediklerini kaydetti.

Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın da, yapılan toplu iş sözleşmesinin personel ve yönetim açısından artılar getireceğini söyledi. Yapılan sözleşmenin tek oturumda tartışılarak karara bağlandığına dikkat çeken Başaran, "Biz çalışan arkadaşlarımızı kendimize iş ortağı, mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Personelimiz, işçimiz yakıştırmasını doğru bulmuyoruz. Arkadaşlarımızın imkanlarını iyileştirmek, hayat standartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. Sendikamız da bize bu yönde çalışmalar yapıp, katkı sağlıyor. Herhalde Aşkale tarihinde ya da bölgede tek oturumda tüm herşeyin konuşulduğu ve karara varıldığı bir toplantıyı gerçekleştirdik. Gelen talep makül ve yerindeydi. Gönlümüz arzu ediyor ki daha fazlasını verelim. Belediye imkanlarını en verimli şekilde kullanabilmek hem de verebileceğimizin en yükseğini vermek şartıyla aramızda ki sözleşmeyi imzaladık. Başta sendika yöneticilerimiz olmak üzere, işçi temsilcilerimize ve çalışan arkadaşlarımıza yapmış olduğumuz sözleşmenin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın ile birlikte toplu iş sözleşmesini imzaladı.Başkanımız

İlgili Konular

Etkinlik Takvimi

PztSalıÇrşPrşCmCmtPzr
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
<<Aralık/2019>>

Hava Durumu

Duyuru Panosu

Güncel Anket - Arşiv

Yenilenen Web Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi yada resim izinsiz kopyalanıp kullanılamaz.. - Tasarım: Bilgi İşlem