HORASAN'DA BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ - T.C. Horasan Belediye Başkanlığı Resmi Web Sitesi

HORASAN'DA BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ

Horasan’da binlerce Vatandaş, darbe girişimine 300 metrelik bayrakla demokrasi yürüyüşü düzenledi.
FETÖ’nün darbe girişimine karşı demokrasi mitingine katılan binlerce Horasanlı, ‘tek yürek’ olarak ellerinde 300 metrelik dev bayrak ve bayraklarla yürüyüşe geçtiler. Horasan Kaymakamlığı ve Horasan Belediyesi’nin organize ettiği Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde başlayan yürüyüş, Ağrı Caddesinden, Hürriyet meydanına kadar devem etti.

Sık sık FETÖ Terör örgütü karşıtı sloganlar atan kalabalığa evlerinin çamlarına Türk bayrağı asan binalardaki vatandaşlarda balkonlara çıkarak destek verdiler.
Bayrak ve demokrasi yürüyüşüne Horasan Kaymakamı Doğan Dinç Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın,Garnizon Komutanı Cumhuriyet Savcısı İlçe Jandarma Komutanı İlçe Emniyet Müdürü , Daire Amirleri Belediye Mecli Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Konuşma yapan Horasan İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, kalabalığı selamlayarak başladığı konuşmasında, bugün Horasan’ın bütün renklerinin bir arada görme sevinci içerisinde olduğunu belirtti.Aydın, “İşte bugün yine Horasan’ımız birlik ve beraberliğine, kardeşliğine, bayrağına, toprağına ve vatanına olan sevgisini beraber olarak ortaya koymuştur. Ben bu dayanışmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Horasan İlçe Kaymakamı Doğan Dinç’de bunun bir ihtilal girişimi olmadığının, bunun bir terör saldırısı olduğuna vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdü:
“Bu halkımıza, demokrasimize yapılmış bir terör saldırısıydı! Bunun başındakiler Emperyalist güçler; sonrasında piyonu Fethullah Gülen’dir. Bu vatan öyle kolay kazanılmadı ki, üç beş çapulcuya bırakılsın. Bu vatanın her toprağında her karşında kanımız var. Öyle bir avuç çapulcuya da bırakmayız” buradan bütün vatandaşlarıma teşşekür ediyorum ve Horasanın Kaymakamı olduğum için çok gururluyum sizlerle gurur duyuyorum şeklinde konuştu.
Programa katılan vatandaşlar ise yaptıkları açıklamalarda; ülkenin birlik ve beraberlik için ve Cumhurbaşkanı Başkomutan Erdoğan’ın verdiği emriler doğrultuna yürüdüklerini ve yürümeye devam edeceklerini söylediler.Başkanımız

İlgili Konular

Etkinlik Takvimi

PztSalıÇrşPrşCmCmtPzr
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
<<Aralık/2019>>

Hava Durumu

Duyuru Panosu

Güncel Anket - Arşiv

Yenilenen Web Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi yada resim izinsiz kopyalanıp kullanılamaz.. - Tasarım: Bilgi İşlem