BAŞKAN AYDIN'DAN HORASANIN 100. YIL DÖNÜMÜ MESAJI - T.C. Horasan Belediye Başkanlığı Resmi Web Sitesi

BAŞKAN AYDIN'DAN HORASANIN 100. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Güzel Horasanımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, kurtuluş günümüzü kutluyorum.


16 Mart, biz Horasanlılar için var oluşumuzla yok oluşumuz arasında bir dönüm noktasıdır. Bütün benliğimizle idrak etmemiz gereken bir tarihin adıdır. Aynı zamanda 16 Mart, acıyla çileyle yoğrulan bu toprakların gerçek sahipleri olan atalarımıza duyduğumuz minneti dile getirmek için de bir vesiledir.


Bugünün kutlanış gayesi kuru bir hamasetten ibaret olmamalıdır. Bugün, milli şuuru canlı tutmak, tarihi gerçeklerin ışığında yeni bir gelecek inşa etmek için hafızamızı uyarıp yeni bir diriliş için hepimizi harekete geçirecek bir milat olmalıdır.

 

Bir zamanlar bu topraklarda yaşanan hüzünleri, ağlayan gözleri, yitirilen canları unutmamalı, bu derin acıları bir daha tecrübe etmemek için var gücümüzle çalışmalıyız.
Bize düşen şehit kanıyla sulanan bu topraklarda yaşamanın haklı gururu ile yolumuza devam etmek ve ecdadımızın bize bıraktığı güzel memleketimiz için çok çalışmaktır. Tarihte olduğu gibi bugün de ülkemizin dirliğini, birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler olacaktır. Ancak küllerinden doğan milletimiz; aklıyla, ferasetiyle ve azmiyle her türlü zorluğun üstesinden gelecek ve düşmanlarımıza fırsat vermeyecektir.

 

Bu düşüncelerle başta, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; bir kez daha kurtuluş günümüzü kutluyor ve hepinize saygılar sunuyorum.Başkanımız

İlgili Konular

Etkinlik Takvimi

PztSalıÇrşPrşCmCmtPzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<<Ocak/2020>>

Hava Durumu

Duyuru Panosu

Güncel Anket - Arşiv

Yenilenen Web Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi yada resim izinsiz kopyalanıp kullanılamaz.. - Tasarım: Bilgi İşlem